Jak młode małżeństwo ma pogodzić się z funkcją rodzica?

Dużo młodych par nie do końca planuje swoje dalsze życie i narodziny dziecka potrafią ich zaskoczyć. Jeśli młodzi planowali to od dłuższego czasu to, nie tylko jest im łatwiej się przystosować fizycznie, ale przede wszystkim są na to gotowi psychicznie. Jeśli jednak rodzicami zostali nie do końca kontrolowanie, to trudniej jest zmienić dotychczasowe życie.

Z młodości do rodzicielstwa nie tyle długa, ile trudna ścieżka. To właśnie podczas niej ludzie zaczynają wątpić, tracą nadzieje lub zupełnie się nie odnajdują w tej roli. Często spotykają się z hasłami, że teraz to się skończyło ich dotychczasowe życie lub zostali uziemieni. Jeśli nie potrafisz sobie poradzić z takimi stwierdzeniami, to wystarczy, że przyjrzysz się tej sytuacji z bliska. Twoje życie nie skończyło się, a ewoluowało. Rola rodzica jest czymś w stylu wyższego poziomu niż młody imprezujący człowiek.

Nie wszystko, z czym się żyło dotychczas, musi się zmienić. Wystarczy bowiem, by część z tych rzeczy zwyczajnie nieco zmieniła swoją intensywność. Życie z maluszkiem nie tylko nie odbiera wszystkiego, ale dostarcza wiele innych wspaniałych chwil i doświadczeń. Wystarczy, że dasz z siebie wszystko, co możesz, by być rodzicem, jakie potrzebuje twoje dziecko.