dieta zupowa

Jakie są zalety diety zupowej?

Dieta zupowa cieszy się olbrzymią popularnością. Osoby, które decydują się na taki rodzaj zrzucania zbędnych kilogramów, doceniają ją nie tylko za ekspresowe efekty, ale również sycące posiłki przepełnione smakiem i aromatem. Na czym polega dieta zupowa? Zasady są banalnie proste!

Dieta zupowa, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na spożywaniu wywarów wzbogaconych o warzywa, a niekiedy nawet chude mięso. Zasady diety zupowej mogą być wdrożone na dwa różne sposoby. Jednym z nich jest jedzenie wyłącznie zup przez 7 dni, a innym zamienienie jednego lub dwóch posiłków właśnie na wywary. Początkowo zalecane było spożywanie wyłącznie kapuśniaka, jednak z biegiem czasu dieta zaczęła ewoluować. Dziś osoby będące na diecie zupowej z powodzeniem mogą spożywać wszystkie zupy, nawet te z makaronem, kaszą czy mięsem. Dozwolone są również zup kremowe, jak i te na bazie bulionu.

Dieta zupowa – efekty

W dalszym ciągu zastanawiasz się, czy warto przejść na dietę zupową? Efekty, które zobaczyć można m.in. w sieci, nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Szacuje się, że w ciągu miesiąca można zrzucić nawet 5-8 kilogramów. Jest to możliwe dzięki temu, że posiłki są nie tylko lekkie, ale również niskokaloryczne. Osoby, które decydują się na spożywanie zup na bazie warzywnych wywarów, stosują się zatem do zasad diety wegańskiej, ponieważ nie wprowadzają do posiłków żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego.

Panuje tu jednak pełna dowolność i pełne dopasowanie do preferencji smakowych. Doskonałym przykładem jest catering, który oprócz posiłków stricte roślinnych posiada również zupy wegetariańskie, jak i te zawierające ryby, owoce morza i jaja. W związku z tym nawet najbardziej wymagający klienci znajdą tu coś dla siebie. Dzięki obecności ryb możliwe jest dostarczenie organizmowi białka, które nie bez przyczyny określane jest mianem budulca. Dzięki temu niewielka kaloryczność i kompletna ilość składników odżywczych idą ze sobą w parze.

Dzięki diecie zupowej zadbasz nie tylko o swoją sylwetkę, ale również zdrowie i samopoczucie!