Wczasy w Polsce. Gdzie wyjechać?

Tatry jako miejsce na wczasy w Polsce

W tym roku, przez wzgląd na epidemie koronawirusa, wiele osób zdecydowało się na wczasy w Polsce. Wszak wyjazd za granicę wiąże się z pobytem na zatłoczonych lotniskach i przebywaniem w samolocie w pobliżu innych osób, co dla wielu osób jest obecnie niedopuszczalne. Wczasy w Polsce nie oznaczają absolutnie nudy! Wręcz przeciwnie! Przekonaj się, jakie miejsca w naszym kraju naprawdę warto odwiedzić!

Lublin

Zdecydowana większość osób wybiera inne kierunki w Polsce niż wschodnie tereny. A szkoda, bo takie miasta, jak Lublin, mają naprawdę wiele do zaoferowania. Wczasy w Polsce są doskonałą okazją do tego, by zwiedzić piękny region, jakim jest Lubelszczyzna. Nawet jeśli zdecydujemy się wyłącznie na weekend w Lublinie, to i tak będziemy oczarowani tym, co to miasto do zaoferowania i będziemy chcieli tam wróci. Jedyna w swoim rodzaju malownicza Starówka, Zalew Zemborzycki otoczony lasami i przecięty pięknymi trasami rowerowymi, charakterystyczne Miasteczko Akademickie, wybornie zagospodarowany Park Saski i Park Ludowy. To tylko niektóre z atrakcji, jakie można zobaczyć w Lublinie!

Zakopane i Tatry

Zakopane jest jednym z bardziej obleganym miejsc i chętnie wybieranych na wczasy w Polsce. I nie ma w tym nic dziwnego. W końcu jest to idealne miejsce na pierwszy wypad w góry z dzieckiem i nie tylko. Wszak Zakopane ma do zaoferowania coś dla każdego: i dużego i małego. Krupówki tętnią życiem praktycznie całą dobę. Miłośnicy góralskich przysmaków z całą pewnością znajdą swoje ulubione miejsca na kulinarnej mapie tego miasta? Co jeszcze warto zwiedzić w Zakopanem? Doskonałym pomysłem jest przejście się po zakątkach tego malowniczego miasta, a na każdym kroku znajdziemy jakąś atrakcję. Przykładem tego jest znana i charakterystyczna skocznia, a także Gubałówka, na która można wjechać kolejką. Miłośnicy chodzenia po górach koniecznie powinni odwiedzić szlaki, do których dotarcie z Zakopanego jest bardzo proste. Warto wdrapać się na Giewont czy Mięguszowiecki Szczyt Wielki, by podziwiać z góry niepowtarzalne widoki.

Hel

W propozycjach znalazło się już miasto, góry. Teraz przyszedł czas na ofertę na wczasy w Polsce dla osób, które kochają plaże. Nie może na tej liście zabraknąć naszego pięknego, polskiego morza, a w szczególności Helu. To niepowtarzalne, unikalne, jedyne w swoim rodzaju miejsce na mapie. Co warto zwiedzić na Helu? Praktycznie wszystko jest tutaj godne uwagi. Koniecznie należy odwiedzić Latarnię Morską, port rybacki, deptak, Nadmorski Park Krajobrazowy, Fokarium.