Swędząca skóra na ciele
Osoby posiadające suchą i przesuszoną skórę na ciele bez wątpienia niejednokrotnie doznały uciążliwego uczucia pieczenia i swędzenia skóry. Jednak na naskórku pozbawionym wody, którego bariera ochronna nie funkcjonuje prawidłowo, mogą pojawić się silne zaczerwienienia, łuszcząca się skóra, a niektórych przypadkach nawet rany. Jak uporać się z uciążliwym uczuciem swędzenia? Czy dostępne są magiczne preparaty, które byłyby w stanie ukoić świąd? Nie ulega bowiem wątpliwości, że w tym przypadku niepodjęcie żadnych działań może zakończyć się to zdecydowanie większym bólem i widocznym pogorszeniem ogólnego stanu skóry. Dodatkowo sucha skóra to problem nawracający, szczególnie wtedy, gdy zmieniają się pory roku. Stan skóry znacznie pogarsza się zimą i latem. Wiosna i jesień to czas nieco bezpieczniejszy, ale w dalszym ciągu nie powinno zapominać się o podstawach zrównoważonej pielęgnacji dopasowanej do aktualnych potrzeb skóry.
Jak uporać się ze swędzącą skórą na ciele?
Program przeznaczony dla swędzącej skóry na ciele posiada w swojej ofercie Ducray, gdzie znaleźć można zarówno produkty stricte higieniczne, jak i pielęgnacyjne. Bogaty żel oczyszczający to produkt zapobiegający swędzeniu skóry, który dodatkowo łagodzi podrażnienia i chroniący przed wysuszeniem. Doskonale sprawdzi się w przypadku skóry atopowej i nadmiernie suchej, Kolejnym produktem może być przebadany dermatologicznie krem, który dzięki odpowiednio dobranym składnikom zapobiega swędzeniu, a co za tym idzie – drapaniu skóry. Produktów tego typu nie należy stosować jednak bezpośrednio na zmiany chorobowe. Głównym zadaniem jest odżywienie, ukojenie i naprawa skóry. Z powodzeniem można stosować go zarówno na twarz, jak i całe ciało.
Zmiany na ciele to nie wyrok!
Należy wspomnieć jednak, że swędzenie skóry po kąpieli to również bardzo częsta przypadłość, z którą borykają się osoby w różnym wieku. Jeżeli oprócz silnego świądu na skórze pojawi się również wyprysk, wówczas podejrzewać można reakcję alergiczną na któryś ze składników zawartych np. w żelu pod prysznic czy balsamie, którym smarowane jest ciało. W tej sytuacji konieczna będzie konsultacja dermatologiczna lub alergologiczna. Specjalista po przeprowadzeniu wywiadu i dokładnemu przyjrzeniu się powstałym na skórze zmianom, będzie w stanie zalecić odpowiednie leczenie lub terapię odczulającą. Wiele zależy od obecnego stanu skóry i stopnia nasilenia zmian. Właściwie dobrane i poprowadzone leczenie w połączeniu z delikatną pielęgnacją, jest w stanie przynieść diametralne skutki w wyglądzie skóry pacjentów i ich ogólnym samopoczuciu.