Sprawdzone sposoby na matowe włosy

Matowe włosy to problem, który jest prawdziwą zmorą wielu kobiet. Pozbawione blasku i jędrności pasma są szczególnie uciążliwe w momencie, gdy mimo zmiany pielęgnacji i nawyków żywieniowych, efekty są zupełnie lub bardzo trudno dostrzegalne. Problem ten pojawia się także w momencie, gdy włosy kondycja włosów nie wskazuje na żadne problemy, czy nieprawidłowości. Jak uporać się z matowymi włosami? Warto jeszcze raz dokładnie przyjrzeć się produktom stosowanym np. podczas wieczornej czy porannej rutyny. 

Matowe włosy – przyjrzyj się pielęgnacji 

Jednak zanim przejdziemy do kwestii kosmetyków, warto wspomnieć także o technice mycia włosów. W rzeczywistości mycie głowy powinno opierać się na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy – i to tutaj powinien wykonywany być delikatny masaż. Szorowanie włosów szamponem także z długości to praktyka, o której należy jak najszybciej zapomnieć. Piana powinna delikatnie spływać po pasmach i… to wszystko. Jeżeli chodzi o kosmetyki, to powinny być one delikatne i dedykowane właśnie dla osób posiadających cienkie, zmęczone lub matowe włosy. Linke dermokosmetyków przeznaczonych dla tego typu włosów posiada w swojej ofercie marka Klorane, gdzie do wyboru są m.in. produkty odżywiające pasma, przeznaczone do włosów bardzo suchych i zniszczonych, a nawet zmęczonych i wypadających. Dzięki temu znalezienie produktów dopasowanych do aktualnych potrzeb włosów będzie o wiele łatwiejsze. 

Niezwykle ważnym elementem pielęgnującym matowe włosy jest nakładanie odżywki. Jak sama nazwa wskazuje, produkt ten odżywia i sprawia, że włosy są wygładzone, pełne blasku i witalności. A przecież właśnie o to chodzi. Niejednokrotnie zdarza się, że przyczyną matowych włosów jest także… woda z kranu. Pasma – szczególnie te delikatne i cienkie – warto traktować przegotowaną lub przefiltrowaną wodą. Twarda woda w Polsce występuje w większości miejscowości! 

Zmiana nawyków i wprowadzenie do codziennej pielęgnacji odpowiednich produktów sprawi, że Twoje włosy podziękują ci szybciej, niż mogłoby się wydawać.