Jakie są główne zasady bezpiecznej kąpieli?

Bezpieczna kąpiel wbrew pozorom wcale nie musi dotyczyć tylko i wyłącznie pluskania się w morzu, basenie czy oceanie. Pewien zbiór zasad dotyczy także kąpieli w wannie lub pod prysznicem – szczególnie wtedy, gdy skóra ma tendencje do pieczenia, swędzenia lub silnych reakcji alergicznych. Odpowiednie dbanie o skórę także w trakcie kąpieli to absolutny priorytet. Zbyt silne produkty myjące, które w składzie posiadają mydło, parabeny lub substancje zapachowe mogą dodatkowo niekorzystnie wpływać na stan skóry. W tym celu z pomocą przyjdzie marka Dexeryl, która przynosi ulgę podrażnionej i przesuszonej skórze, a dodatkowo dba o całą rodzinę. Produkty z powodzeniem aplikować można na skórę maluchów już od 1 miesiąca życia.

Najważniejsze zasady bezpiecznej kąpieli

Kolejnym ważnym aspektem ściśle związanym z zasadami bezpiecznej kąpieli jest odpowiednia temperatury wody. W przypadku skóry bardzo suchej, atopowej, z egzemą, rybią łuską lub alergicznej woda nie powinna być gorąca. Warto zatem skupić się na tym, aby wynosiła około 26-35 stopni Celsjusza. Wówczas możemy mówić o tym, że jest ona optymalna, a co za tym idzie – bezpieczna. Ważne jest również, aby skupić się na czasie trwania kąpieli. Oczywiście długie godziny spędzone na moczeniu, zwłaszcza wtedy, gdy woda jest regularnie ogrzewana, a piana delikatnie otula ciało, potrafią być bardzo relaksujące, ale niestety niewskazane dla skór z różnymi schorzeniami i przypadłościami, jakie im towarzyszą. Warto więc skupić się na tym, aby proces kąpieli przebiegał raczej szybko i sprawnie i nie przekraczał 5 minut. To zdecydowanie wystarczy, aby móc cieszyć się jedwabiście gładkim, wypielęgnowany i oczywiście oczyszczonym ciałem.

Bezpośrednio po zakończonej kąpieli należy pamiętać o delikatnym osuszeniu. Tarcie skóry ręcznikiem może przyczynić się do powiększenia problemów. Należy pamiętać również o dogłębnym nawilżeniu, które możliwe jest dzięki wspomnianym już wyżej dermokosmetykom. PH skóry zostaje przywrócone, a naskórek pozostaje gładki i przyjemny w dotyku. Gwarantujemy, że przestrzeganie zasad bezpiecznej kąpieli widocznie odbije się na stanie Twojej skóry. O skórę należy dbać przez cały rok – niezależnie od pory roku czy jej aktualnego stanu. Niekiedy wystarczy nawet najmniejsza i na pozór nic nie wnosząca zmiana, chociażby w produktach, aby stan skóry zmienił się nie do poznania. Zaniedbanie pielęgnacji może nieść ze sobą liczne, niekoniecznie pozytywne konsekwencje. Nieustanna obserwacja i kontrolowanie stanu skóry to klucz do sukcesu, komfortu i pięknego wyglądu.