Jak zachęcić dziecko do nauki języka obcego?

nauka jezykow obcych

Nauka języków obcych to ciężka i długa praca, którą zdecydowanie warto wykonywać już od najmłodszych lat. Aby jednak nie zniechęcić dziecka do edukacji i poznawania języków, warto sprawić, by zajęcie to było przyjemne i atrakcyjne. Jak to zrobić?

Postaw na profesjonalistów

Jeżeli chcesz, by Twój maluch uczył się pod okiem osób, które doskonale wiedzą, jak sprawić, by nauka przebiegała w sposób ciekawy, to postaw na prawdziwych profesjonalistów. Początki zawsze są najtrudniejsze. Warto, by dziecko kojarzyło naukę z czymś naprawdę przyjemnym i by nieodpowiednia osoba, bez podejścia do dzieci, nie zniechęciła swymi metodami go do edukacji. Na rynku znajdziesz wiele ofert, a wśród nich angielski-konwersacje.pl, gdzie możesz wybrać czy chcesz, by Twój maluch uczył się na zajęciach indywidualnych czy grupowych. Lekcje z najmłodszymi dostosowane są do wieku i prowadzone są w oparciu o atrakcyjne zabawy i interakcję.

Ucz się razem z dzieckiem

Dla Twojego dziecka to Ty jesteś wzorem, dlatego warto mu pokazać, że zabawa sprawia Ci przyjemność. Maluch będzie chciał uczestniczyć czynnie w zajęciach razem z dorosłym. Naturalnie trzeba zachować zdrowy rozsądek. Zacząć warto od najprostszych słówek, a takie zajęcia nie mogą trwać zbyt długo, by nie znużyły i nie znudziły dziecka. Wspólne powtarzanie, wspólne śpiewanie piosenek, to wszystko nie tylko sprawia, że nauka jest łatwiejsza, ale i przyjemniejsza.

Pokaż, że nauka może być ciekawa

Jeżeli chcemy przekonać dziecko do nauki języków obcych w domu musimy wykazać się nie lada kreatywnością. Jednak bez obaw. Nasze pomysły ogranicza tylko wyobraźnia. Nauka poprzez kreatywne zabawy jest bardzo skuteczna, dlatego pozwólmy maluchowi malować przedmioty i nazywać je oraz podpisywać angielskimi zwrotami. Śpiewajmy proste piosenki po angielsku i analizujmy je wspólnie z dzieckiem. Czytajmy wierszyki i powtarzajmy je z dzieckiem. Piszmy razem z dzieckiem ważne i trudne słowa na kartkach i przyklejajmy je na ścianie. Nazywajmy przedmioty dookoła, a nawet przyklejajmy małe karteczki z angielskimi nazwami na konkretne przedmioty, np. na czajnik, ręcznik, buty. Rysujmy komiksy i w dymkach twórzmy proste dialogi w obcym języku.

Jak widać pomysłów na to, by zachęcić dziecko do nauki języków obcych nie brakuje. Warto postawić na profesjonalistów lub samemu sprawić, by początki nauki kojarzyły się z czymś naprawdę przyjemnym i były jak najłatwiejsze.