Jak dzielić się opieką z partnerem po rozwodzie?

Choć w bajce po ślubie zazwyczaj kończyło się „i żyli długo i szczęśliwie”, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Czasem partnerzy nie znajdują żadnego wspólnego języka później, a ich miłość wygasa. Niestety czasem spory są większe od tego, co ich łączyło. Każdy dorosły i odpowiedzialny człowiek kończy taką znajomość, jednak sytuacja nie jest taka prosta, zwłaszcza jeśli w małżeństwie pojawiły się dzieci.

Wówczas to o ich dobro powinni walczyć rodzice po rozstaniu. To właśnie kto będzie się dziećmi zajmował, decyduje sąd, jednak o innych rzeczach decydujecie wy sami. Niezmiernie ważne jest by dziecko, mimo rozstania miało kontakt z obojgiem rodziców. Choć nie jest to proste, zwłaszcza jeśli rozstaliście się w kłótni.

Najważniejszą zasada jest nietraktowanie dziecka jak karty przetargowej i nienarażanie je na wysłuchiwanie kolejnych kłótni. Należy rozsądnie podzielić się obowiązkami dotyczącymi szkolenia czy spędzania wolnego czasu. Jeśli nie udaje się wam pozostawać w relacjach pozytywnych, to pozostawcie to w chłodnej kalkulacji.