Jak dbać o cerę wrażliwą?

zdjęcie dziewczyny z wrażliwą cerą

Skóra wrażliwa to taka, która nadmiernie reaguje na szereg czynników, które dla pozostałych typów cery są neutralne. Skóra wrażliwa swędzi, piecze, jest przesuszona, delikatna. Mogą także pojawić się na jej powierzchni krostki, zaczerwienienia. Jak zatem dbać o ten wyjątkowy typ skóry?

Po pierwsze demakijaż

Osoby z cerą wrażliwą mogą oczywiście korzystać z kosmetyków kolorowych, najlepiej tych bardzo delikatnych, pozbawionych alkoholu w swym składzie. Jednak bardzo istotne jest to, by zawsze pamiętały o dokładnym demakijażu. Przydadzą się w tym przypadku bardzo delikatne środki myjące i oczyszczające. Dermalogica oferuje na przykład niezwykle delikatne balsamy zmieniające formułę w emulsję czy kremy-żele do skóry wrażliwej, reaktywnej. Na półeczce w łazience powinien znaleźć się także dobry płyn micelarny.

Po drugie nawilżanie

Skóra wrażliwa, jak już wspomnieliśmy, jest sucha, ściągnięta, często piecze. Konieczne jest zastosowanie dobrych kremów, które łagodzą te dolegliwości i objawy. Warto wybierać kremy na dzień, które chronią przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych o lekkiej konsystencji. Na noc można użyć nieco gęstszych kremów lub serum, które intensywnie zregeneruje skórę i odżywi ją.

Po trzecie peeling i maseczka

Skóra wrażliwa również potrzebuje złuszczania, ale nieco bardziej delikatnego. Idealnym rozwiązaniem będzie peeling enzymatyczny. Po takim działaniu warto nałożyć na twarz maseczkę, która złagodzi mechaniczne ścieranie oraz dostarczy jej potrzebnych składników odżywczych.