Dlaczego pies nie ma apetytu?

brak apetytu u psa

Brak apetytu u psa wydaje się być oksymoronem. W końcu psy zwykle nie odstępują nas, gdy spożywamy posiłki przy stole, potrafią wyprosić od nas nawet najdrobniejszy smakołyk i lubią, gdy miska jest pełna. Czasami jednak zdarza się tak, że pies nie chce jeść. Jakie mogą być przyczyny takiego stanu?

Mało zróżnicowana dieta

Pies, podobnie jak każde inne stworzenie, potrzebuje dość zróżnicowanej diety po to, by czuć się dobrze i cieszyć się zdrowiem. Mało zróżnicowana dieta, kupowanie ciągle tej samej karmy powoduje, że zwierzę traci zainteresowaniem tym, co jest w misce. Rozwiązaniem jest zmiana pokarmu oraz urozmaicanie jej wyjątkowymi, psimi przysmakami dobrej jakości, które można kupić w sklepach.

Złe samopoczucie

Ból żołądka, ból kłów, ból gardła, tak, psy również mają takie dolegliwości. Złe samopoczucie może odebrać chęć na jedzenie każdemu pupilowi. Warto zatem zweryfikować stan zdrowia w lecznicy, konsultować się z weterynarzem, który precyzyjnie oceni, co dolega psu i gdzie leży przyczyna braku apetytu.

Nieświeżą, niesmaczna karma

Psy mają swój gust kulinarny. Jedne składniki im smakują, inne nie. Właściciele psów często dyskutuje na tematy, co lubi ich piec, jaki jest jego ulubiony przysmak i okazuje się, że każdy pupil jest inny i lubi inne rzeczy. Warto zatem iść tym tropem, wybierać te produkty, które są zgodne z gustem kulinarnym naszego psa.