Dlaczego dziecko nie chce chodzić do przedszkola?

Jeśli twoje dziecko nie chce chodzić do przedszkola, to powody mogą być bardzo różne. Warto jest zacząć od podstaw, czyli od najbliższego środowiska, z którym dziecko przebywa. Kontakt z przedszkolanką i zapytanie jak dziecko dogaduje się z rówieśnikami, jest najlepszym pomysłem. Jeśli jednak kontakt z przedszkolanką nic nie da, to należy zastanowić się, czy problem nie tkwi właśnie w niej.

Najwartościowszym materiałem, jaki rodzice mogą uzyskać w sprawie swojego dziecka, jest to, co powie ono same. Trzeba jednak wziąć poprawkę na to, że dziecko może być zbyt małe lub nie mówić wszystkiego. Jeśli nie narzeka na kolegów z przedszkola i na placu zabaw bawi się z nimi chętnie, może warto wypytać innych rodziców czy ich dziecko nie mówiło niczego w sprawie przedszkolanki swoim rodzicom.

Przyczyna może jednak okazać się bardziej prozaiczna. Dużym prawdopodobieństwem jest, że dziecko nie radzi sobie z nauką nowych rzeczy. Stresuje się tym i dlatego nie chce chodzić do przedszkola, gdzie nie rozumie i nie radzi sobie.