3 sposoby na poprawę słuchu

joga poprawa słuchu

Czy słuch można poprawić, wzmocnić, zregenerować? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które po prostu dbają o zdrowie oraz tych, które zauważają u siebie pierwsze problemy ze słuchem. Odpowiedź brzmi tak! Jak to zrobić?

Problemy ze słuchem, co robić?

Najważniejsza kwestią jest zweryfikowanie, czy faktycznie mamy problemy ze słuchem. Badania są obecnie ogólnodostępne i bezproblemowo można się na nie zapisać, na przykład poprzez stronę geers.pl. Jeżeli dostrzegamy, że nie rozumiemy coraz częściej słów wypowiadanych przez naszego rozmówcę, nie słyszymy telefonu, dzwonka do drzwi, szeptu, głosów w dyskusji, to bardzo możliwe, że z naszym słuchem jest coś nie tak. Warto to zweryfikować. Warto także ćwiczyć swój słuch. Jak?

Sposoby na poprawę słuchu

Po pierwsze joga. Wiele osób może się zdziwić, ale to prawda. Trening, rozciąganie poprawia krążenie, odstresowuje, a to wszystko sprawia, że nasz słuch działa lepiej. Drugim sposobem jest medytacja. Pomaga wyciszyć się, a także zwiększa dopływ krwi do mózgu. Kolejnym sposobem jest tak zwana lokalizacja dźwięków. Jak ćwiczyć? Wystarczy włączyć muzykę i przejść się po pomieszczeniach, próbując jednocześnie wyodrębnić jak najwięcej słów, instrumentów, dźwięków. Inną metodą jest poproszenie kogoś, by chodził po mieszkaniu czytając, a my, z zamkniętymi oczami skupiamy się na poszczególnych słowach oraz na zlokalizowaniu, gdzie obecnie znajduje się lektor.