3 błędy, których warto unikać przy zakupie lodówki wolnostojącej

Zakup sprzętu AGD, w tym lodówki wolnostojącej, to inwestycja na długie lata. Wybór powinien być dokładnie przemyślany, a produkt spełniać wszystkie oczekiwania jego użytkowników. Warto poświęcić zatem nieco czasu, by dowiedzieć się, jakich błędów unikać przy zakupie lodówki wolnostojącej.

Nieodpowiednia pojemność lodówki

Wielkość i pojemność lodówki to parametry, które są ściśle uzależnione od ilości użytkowników oraz ich indywidualnych potrzeb. Najmniejszą lodówką wolnostojącą jest model kompaktowy o pojemności około 60-120 litrów. Ten typ lodówki przeznaczony jest głównie dla singli lub dwuosobowych rodzin. Zdecydowanie większe są rodzinne lodówki wolnostojące. Ich pojemność może wynosić nawet 500 litrów! Naturalnie, im większy egzemplarz, tym większe możliwości przechowywania produktów spożywczych. Błędem, który dość często jest popełniany przy zakupie lodówki wolnostojącej jest nieodpowiednie oszacowanie faktycznych potrzeb użytkowników. Zakup kompaktowej lodówki dla dużej rodziny tylko dlatego, że jest zgrabna i pięknie prezentuje się w kuchni jest tak samo nietrafiony jak wybór zbyt wielkiego egzemplarza, który pochłania ogromną ilość energii.

Niewłaściwa klasa energetyczna

Podczas zakupu lodówki wolnostojącej wiele osób zwraca uwagę na koszty, promocje, a zapomina o jednym z najważniejszych parametrów, czyli o klasie efektywności energetycznej lodówki. Zanim wybierzemy się zatem na zakupy sprzętu AGD warto dowiedzieć się, czym jest klasa energetyczna lodówki. Za najbardziej oszczędne uznaje się lodówki wolnostojące oznaczone symbolem A+++, A++, A+ i A. Ich cena jest zwykle nieco wyższa, jednak po dokładnym przeliczeniu okazuje się, że w ostatecznym rozrachunku opłaty za prąd będą zdecydowanie niższe. Warto zatem patrzeć nie tylko na cenę czy wygląd, ale także na klasę energetyczna i wybierać modele z symbolem A i wyższe.

Nietrafiony design

Obecnie w trendach designerskich panuje zdecydowanie moda na nowoczesność, oryginalność. Ma to także odzwierciedlenie w świecie sprzętów AGD. Zarówno duże gabarytowo, jak i niewielkie lodówki wolnostojące oferowane są w bardzo krzykliwych kolorach. Mimo, że stanowią one unikalny dodatek, to jednak nie zawsze pasują one do wnętrza kuchni. W tradycyjnych wnętrzach tudzież tych, w których nacisk kładziony jest na minimalizm, lepiej sprawdzą się proste kształty i neutralne kolory. Warto najpierw przejrzeć ofertę lodówek wolnostojących, na przykład w outlet RTV AGD Maxi-media.pl i na spokojnie podjąć decyzję, który model będzie faktycznie pasował do naszej kuchni. Być może w trakcie zapoznawania się z ofertą lodówek wpadniemy na inny pomysł aranżacji przestrzeni w kuchni i jednak stwierdzimy, że lepiej sprawdzi się lodówka w zabudowie. Bez względu na to, jaki będzie ostateczny wybór, warto sprawić, by był on przemyślany, a w efekcie, by zakup był trafiony i udany.